top of page
  • Mustafa Gökhan Yılmaz

MEİSNER TEKNİĞİ VE ERİC MORRİS METHODU

Betül Alganatay öncülüğünde açılan oyunculuk okulu Hollywood tarzında oyunculuk eğitimi vermek için yeni adaylarını bekliyor. Meisner tekniği üzerine verilecek eğitim de oyuncunun gerçek benliğini ortaya çıkartarak kameraya yansıtması bekleniliyor.

Meısner tekniği nedir? Meisner, oyunculara “belli hayal ürünü durumlar altında doğru bir şekilde yaşamayı” öğretir. Bu teknikte her şeyden önce açıklık, dürüstlük ve karşısındakini dinleme önem taşır. Grace Kelly, Diane Keaton, Robert Duvall, Gregory Peck gibi ünlü oyuncular Meisner tarafından eğitilmişti.

12 yıl boyunca Amerika da Eric Morris Metodu üzerine eğitimler alan ve birçok yıldızla çalışan Betül Alganatay şimdi Actedcity ismi ile açtığı okulda yeni öğrencilerini bekliyor. Konu ile ilgili yaptığı açıklamada Alganatay ‘’Aşırı mutluyum bu zamana kadar hep bekledim hep bekledim ve sonunda okulumu açtığım için aşırı mutluyum. Tekrardan ülkeme döndükten sonra zorlu süreçler yaşadım ve sektör de uzunca bir süre olmamamın sebebi ise tam olarak da bu dışlanmışlık. Durumunu fazlasıyla hissetmem oldu demem doğru olur. İnsanların yapamasın edemezsin laflarını dinlemek yerine kendi bildiğimi okudum ve yoluma devam ettim. Öğrencilerle olmak bana aşırı haz veren bir durum ve bu durumu her yaşadığımda içimdeki anlamsız ve tarifsiz duyguya bayılıyorum. İlk dersimiz yarın 12.00 da başlıyor’’ derken okulun fiyatının da yaklaşık 1400 dolar civarı olduğunu aynı zaman da 6 aylık bir sürece yaydıklarını ve sindire sindire dersleri vereceğini açıkladı.

Üsküdar halk caddesin açılan okul yarın 12.00 itibarı ile kapılarını genç öğrenci adaylarına açıyor.52 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page