top of page
  • Mustafa Gökhan Yılmaz

İki Gencin Hayali Gerçek Oluyor

Ahmet Uluçay’ın yıllar önce kaleme aldığı ancak kansere yenilerek çekemediği bozkırda deniz kabuğu film oluyor.

Hayatını acılarla geçiren Ahmet Uluçay yaşamının onlarına doğru kaleme aldığı bozkırdadeniz kabuğu filmini çekmek için çok çaba harcamış ancak ömrü buna yetmemiştir. Birçok yönetmenin çekmek istediği fakat telif hakları dolayısıyla çekemediği film için aile iki gence bu filmi çekmek izin verdi.

Filmin konusu Anadolu yaşayan iki gencin hikayesini anlatıyor. Sinema yapmaya çalışan iki gencin oralarda yaşanan zorlukları ve İstanbul’a gidiş hikâyelerini anlatan film için çalışmalara şimdiden başlandı.

Ailenin filmi verdiği iki genç Serhan Akel ve Dinç Koşvar kamera arkası sayfamıza bilgiler verdi. Ailenin neden filmi verdiğine dair bir fikirleri olmadığını söyleyen iki genç ‘’çok uzun zamandan beri bu filmi çekmek istediğimizi ve bizimde Ahmet hoca gibi yokluktan geldiğimizi ve hala onun yaşatmak istediği değerleri yaşatmaya çalıştığımızı söylemiştik bir ay sonra bizi aradı ve çekin dedi’’

. Uzun yıllardan beri sinema ve tv sektöründe olan bu iki arkadaş öncesin de birçok dizi ve filmde yardımcı yönetmenlik yapmış ve hepinde büyük başarı yakalamışlardır. Bu proje üniverite yıllarından beri en büyük hayali olduğunu söyleyen iki genç çok mutlu olduklarını dile getirdi. Üniversite yıllarından beri beraber kalan ve hayattaki her zorluğu kafa kafaya çözen bu iki arkadaş çıkartacakları bu filmle hayallerine ulaşacaklarını söyledi. 28 yaşındaki akyel ve 32 yaşında ki koşvar filmde tanınmış hiçbir oyuncuyu oynatmayacaklarını tamamen farklı bir oyuncu kadrosu üzerinde çalışma yapacaklarını belirtti. Daha önce hiçbir yerde oynamamış inanların oynayacağını belirttiler.filmin yönetmenliğini Dinç Koşvar yardımcı yönetmenliğini ise Serhan Akyelin yapacağı film 2024 aralık ayında kan film festivalinde yayınlanacak.
25 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page